تاریخچه سازندگان دیزل-قسمت3-کمپانی دویتس


شرکت Deutz AG (به آلمانی) در سال ۱۸۶۴ میلادی توسط نیکولاس اوتو و با نام ان.آ اوتو و سی در شهر قدیمی کلن آلمان تاسیس گردید. به همین دلیل به او لقب پدر کمپانی دویتس داده اند.

در سال ۱۸۷۶ این شرکت به کمک مهندسین باتجربه خود دایملر و میباخ موفق به طراحی و ساخت اولین موتور چهار زمانه به شکل امروزی شدند. این اختراع به نام اتو آند لانگن ثبت شد و چرخه ترمودینامیکی این موتور به چرخه اتو معروف شد.

افراد مشهور دیگری مانند رابرت بوش، رودولف دیزل و اتو بوگاتی نیز با این شرکت همکاری داشتند.

این شرکت در سال ۱۹۹۵ میلادی خط تولید ماشین آلات کشاورزی خود را به یک کمپانی ایتالیایی فروخت. از فعالیت های این شرکت می توان از ارائه موتورهای دیزلی با خنک کننده های روغن و آب در سال ۲۰۰۴ نام برد. موتورهای روغن خنک دویتس نسبت به سایر موتورها از حجم و اندازه کوچکتری برخوردار است از محصولات این شرکت می توان به موتورهای دریایی، موتورهای دیزل کشاورزی، موتورهای ماشین آلات سنگین، موتورهای مخصوص ژنراتور با سوخت دیزل و انواع گازها، جهت تامین برق اشاره نمود. در حال حاضر دفتر مرکزی شرکت در محله پوز در شهر کلن می باشد. این شرکت شعب مختلفی از در جهان از جمله اسپانیا و چین دارد. در نهایت در سال ۲۰۱۲ سهام این شرکت به شرکت Volvo فروخته شد.

 

معنای مدل و سریال موتورهای دویتس

جدول دویتس

مقالات

AVRComapCumminsDatakomDeep SeadeutzDSEMANMTUMWMSKLVOLVOتعمیر دیزل ژنراتورتعمیر_دیزل_ژنراتورخرید دیزل ژنراتوردویتس،دیزل ژنراتوردیزل ژنراتور ایرانیدیزل ژنراتورSKLدیزل_ژنراتورسرویس ونگهداری دیزل ژنراتورکامنزلیست قیمت دیزل ژنراتورنصب_دیزل_ژنراتورولو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


6 × یک =